Pani MAGDALENA KACZMAREK-TALKOWSKA:
Ukończyła Akademię Medyczną w Bydgoszczy. Po odbyciu lekarskiego stażu podyplomowego rozpoczęła specjalizację w dziedzinie pediatrii pracując w Poradni Rejonowej. Od 1995 roku pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Toruniu, gdzie zdobywała wiedzę i doświadczenie w pracy z dziećmi uzyskując kolejne stopnie specjalizacji z pediatrii. Zgodnie z zainteresowaniem przewodem pokarmowym rozpoczęła kilkuletnie szkolenie w dziedzinie gastroenterologii uzyskując tytuł specjalisty. Od 2007 roku pracuje w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Poradni Gastroenterologicznej i Pracowni Endoskopowej oraz wykonuje badania endoskopowe w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu.
Aktywnie poszerza wiedzę i podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych warsztatach, szkoleniach i kongresach w Polsce i za granicą. Prowadzi wykłady z gastroenterologii dla lekarzy pierwszego kontaktu oraz tzw. "białe niedziele" dla pacjentów.
Prywatnie: szczęśliwa mężatka i mama dwójki dzieci-syna i córki. Lubi słuchać ludzi i rozmawiać z nimi, lubi podróże, książki, a przede wszystkim życie rodzinne.
W czwartek poprowadzi wykład na temat: Problemy gastroenterologiczne w meandrach współczesnego życia i w „sieci”.
W wykładzie postara się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania:
1. Czy objawem choroby refluksowej przełyku zawsze musi być zgaga?
2. Infekcja Helicobacter pylori - fakty i mity.
- czy to prawda, ze wszyscy jesteśmy zakażeni tą bakterią?
- czy koniecznie trzeba leczyć infekcję Helicobacter pylori?
- czy udaje się całkowicie wyleczyć tę infekcję?
- jak najlepiej kontrolować skuteczność leczenia Helicobacter pylori?
3. Jak sobie radzić i żyć z zespołem jelita drażliwego?
4. Czy warto stosować diety eliminacyjne (np.bezglutenową) bez konsultacji z lekarzem czy dietetykiem?
5. Dlaczego nie trzeba się "bać" badań endoskopowych: gastroskopii i kolonoskopii?
Pan TOMASZ BĄKOWSKI:
Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (1996-2002). W 2004 wyjechał do Niemiec, gdzie przez 12 lat pracował jako lekarz w Marienkrankenhaus Wickede i Klinikum Arnsberg (Nadrenia-Westfalia) zdobywając doświadczenie i uzyskując specjalizację z chorób wewnętrznych i z gastroenterologii. Zajmuje się leczeniem chorób z szerokiego kręgu medycyny wewnętrznej z naciskiem na choroby przewodu pokarmowego, wątroby i trzustki wykonując badania gastroskopowe, kolonoskopowe i usg jamy brzusznej, tarczycy i naczyń.
W czwartek opowie o temacie: Profilaktyka nowotworu jelita grubego.
W Polsce na drogach ginie 3.000 ludzi każdego roku, zapewne wiele robisz by uniknąć tego losu.
W tym samym czasie na raka jelita grubego umiera 13.000 chorych. 90-ciu % tych zgonów dzisiejsza medycyna jest w stanie zapobiec. Jak? Przyjdź posłuchać…
Dowiedz się, co możesz zrobić dla swojego zdrowia.