Badania wykonujemy 3 Teslowym aparatem rezonansu magentycznego.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, aparat automatycznie dopasowuje się do różnic anatomicznych, fizjologicznych i patologicznych poszczególnych pacjentów eliminując wszystkie skrajności. Otwór gantry ma średnicę 70 cm, co pozwala zapewnić dużą wygodę i komfort podczas badania, dzięki czemu badaniu mogą poddać się pacjenci ze znaczną otyłością oraz klaustrofobią. Dodatkowo aparat posiada pakiet cichych sekwencji, przez co badanie staje się przyjazne dla dzieci, osób starszych oraz pacjentów doświadczonych lękiem.
Przygotowanie ogólne do badania:
Przygotowanie ogólne do badania z kontrastem:
Badanie jamy brzusznej:
Badanie Enterografii (badanie jelita cienkiego):
Badanie Cholangiografii:
Badanie Miednicy:
Badanie Gruczołu krokowego:
Badanie piersi
Galeria
Podane ceny usług medycznych są publikowane tylko w celach informacyjnych i nie stanowią oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.
Bóle i mrowienia palców rąk mogą mieć różnorodną przyczynę. W kręgu uwagi ortopedów leżą bóle spowodowane zmianami kręgosłupa, stawu ramiennego, zmianami chorobowymi na ramieniu i przedramieniu oraz w obrębie nadgarstka i ręki.
Badanie MR to nowoczesna, bezbolesna, bezpieczna i jedna z najdokładniejszych metod diagnostycznych. Badanie to przy zastosowaniu pola elektromagnetycznego umożliwia stworzenie/ odwzorowanie bardzo szczegółowego obrazu struktur anatomicznych ciała człowieka. Zastosowanie tej metody pozwala dokładnie ocenić struktury ośrodkowego układu nerwowego, układu mięśniowo-szkieletowego oraz narządów wewnętrznych w dowolnych płaszczyznach.
Wskazania do badanie MR głowy: ocena wad wrodzonych ośrodkowego układu nerwowego, podejrzenie zmian niedokrwiennych, demielinizacyjnych, podejrzenie zmian zapalnych, zwyrodnieniowych, podejrzenie chorób nowotworowych.
Wskazania do badań MR kręgosłupa (struktury kostne, krążki międzykręgowe, struktury kanału kręgowego wraz z rdzeniem kręgowym):
Diagnostyka zmian zapalnych, diagnostyka zmian nowotworowych.
Podejrzenie kamicy pęcherzyka żółciowego oraz dróg żółciowych, diagnostyka zwężeń przewodów żółciowych i przewodu trzustkowego, które mogą powstać na skutek procesów zapalnych.
Wskazania do badań MR miednicy: patologie narządu płciowego- wady rozwojowe, zmiany zapalne, nowotworowe, endometrioza; patologie gruczołu krokowego- zmiany zapalne,
Przeciwwskazania bezwzględne do badania MR: wszczepiony rozrusznik serca, neurostymulatory, implanty ślimakowe, pompy do podawania leków - zagrożenie powstania zakłóceń pracy wszczepionych elementów, metaliczne ciała obce w ciele (zwłaszcza okolica oczodołów) - możliwość ich przemieszczenia pod wpływem silnego pola magnetycznego
Środek kontrastowy stosowany jest po to, aby zwiększyć kontrastowość poszczególnych tkanek, w szczególności tkanek zmienionych patologicznie; w wielu przypadkach zwiększa dokładność oceny danej okolicy ciała. W każdym przypadku o jego podaniu decyduje na bieżąco lekarz radiolog.
Obecność dyskomfortu bólowego nigdy nie powinna być uznawana za coś normalnego. To samo tyczy się kręgosłupa, będącego jednym z najważniejszych elementów ciała człowieka. Właśnie dlatego ból kręgosłupa lędźwiowego, również powinien dawać powody do podjęcia stanowczych kroków. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy warto rozważyć interwencję chirurgiczną.
Operacja endoskopowa to dobra droga leczenia wielu nieprzyjemnych schorzeń kręgosłupa, jednak jak każdy zabieg – wymaga pewnego przygotowania od Pacjenta. Z tego artykułu dowiesz się o wskazaniach do zabiegu, jego przebiegu oraz o tym, jak przygotować się do endoskopowej operacji kręgosłupa.
Rehabilitacja po endoskopowej operacji kręgosłupa stanowi ważny etap poprawnego powrotu do zdrowia. Pomaga uniknąć niepotrzebnych komplikacji i uczy przestrzegania wielu dobrych nawyków. Na co należy zwrócić uwagę podczas rehabilitacji po zabiegu kręgosłupa? Ten artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie.
Współczesna biologia poznała komórki macierzyste na tyle dobrze, by móc efektywnie wykorzystywać ich wspaniałe właściwości lecznicze. Ta nowatorska metoda bardzo szybko znalazła swoje zastosowanie w medycynie regeneracyjnej – dla Pacjentów w każdym wieku. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak małoinwazyjna terapia komórkami macierzystymi sprawdza się w leczeniu kręgosłupa.
Nikt nie lubi podejmować trudnych decyzji, zwłaszcza gdy dotyczą one kwestii zdrowotnych. Właśnie dlatego moi Pacjenci często pytają mnie: „Operacja tradycyjna, czy endoskopowa? Którą wybrać, by ryzyko powikłań było najmniejsze?”. W tym artykule porównam obie metody zabiegu kręgosłupa i podpowiem, którą wybrać.
Jeżeli zastanawiasz się, kiedy przepuklina dysku powinna zostać poddana operacji, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiedz się, czym jest to schorzenie i kiedy wymaga ono interwencji neurochirurga.
Terapia osoczem bogatopłytkowym jest naprawdę skuteczna w leczeniu wielu dolegliwości bólowych kręgosłupa. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest osocze bogatopłytkowe oraz jak właściwie przygotować się do zabiegu.