Usługi diagnostyki laboratoryjnej dla naszego szpitala wykonują Laboratoria Medyczne Vitalabo.
Rejestracja na badania:
Rejestracja odbywa się przed przystąpieniem do badania, w recepcji laboratorium Vitalabo, która mieści się na parterze budynku szpitala. Badania można zrealizować zarówno ze skierowaniem, jak i bez zlecenia od lekarza.
Informujemy ponadto, że samodzielnej rejestracji i opłaty za badania można dokonać w sklepie internetowym.
Pobieranie materiału do badań:
od poniedziałku do piątku, w godz. od 7:00 do 10:30
Odbiór wyników:
Wyniki badań można odebrać osobiście w godzinach pracy recepcji głównej budynku A lub elektronicznie na stronie internetowej.
Przygotowanie do badań:
Aby uniknąć błędu przedanalitycznego, który jest najczęstszym powodem fałszywych wyników, pacjent powinien przygotować się do badania według zaleceń, odpowiednich dla każdego rodzaju pobieranego materiału.
Pomoc w zakresie chirurgii ogólnej, tzw. małej chirurgii. Wycinanie i diagnozowanie zmian skórnych, kaszaków, tłuszczaków i innych tworów w obrębie powłok skórnych oraz leczenie chirurgicznym ran.
Zwana inaczej internistyczną. Schorzenia narządów wewnętrznych (m.in. choroby układu krążenia, oddechowego, endokrynnego, trawiennego, kostno-stawowego).
Profilaktyka, diagnostyka i leczenie chorób zakaźnych: wirusowych, bakteryjnyvh i pasożytniczych. Choroby zakaźne skóry, układu pokazrmowego, nerwowego.
Leczenie cukrzycy i zapobieganie powikłaniom. Edukacja w zakresie samokontroli, odżywiania i aktywności fizycznej, zasad podawania insuliny i obsługi glukometru oraz wstrzykiwacza.
Diagnoza schorzeń układu pokarmowego: reflux, dyspepsja, zapalenia błony śluzowej, wrzody, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenia, zapalenia, krwawienia, wzdęcia.
Badania cytologiczne. Diagnostyka narządów rodnych i piersi. Wykonanie drobnych zabiegów: założenie wkładki domacicznej oraz elektrokoagulacja czy krioterapia, leczenie nadżerek.
Leczenie schorzeń i wad układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych). Badania echokardiograficzne, radiologiczne, EKG, próby wysiłkowe, analizy laboratoryjne.
Poradnia Kardiologiczna nie udziela świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ).
Badania i diagnoza chorób oczu, zabiegi ambulatoryjne, doagnostyka wad wzroku dla dorosłych, dzieci i wcześniaków.
Profilaktyka, diagnozowanie i leczenie chorób nowotworowych tarczycy, piersi, układu pokarmowego, układu płciowego kobiet. Leczenie powikłań po lekach przeciwnowotworowych, bólu nowotworowego.
Diagnostyka chorób układu moczowego w tym: zakażenia układu moczowego, wady rozwojowe układu moczowego, guzy nerek i inne. Diagnostyka cystoskopowa
Podane ceny usług medycznych są publikowane tylko w celach informacyjnych i nie stanowią oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.
Bóle i mrowienia palców rąk mogą mieć różnorodną przyczynę. W kręgu uwagi ortopedów leżą bóle spowodowane zmianami kręgosłupa, stawu ramiennego, zmianami chorobowymi na ramieniu i przedramieniu oraz w obrębie nadgarstka i ręki.
xvCzym jest wirus HPV i jaki jest jego wpływ na występowanie raka szyjki macicy u kobiet, wyjaśnia dr n. med. Michał Szymański, specjalista ginekolog z naszego szpitala: „W Polsce każdego roku stwierdza się 4000 zachorowań na raka szyjki macicy, a około 2000 kobiet rocznie umiera mimo leczenia....
CO TO JEST CUKRZYCA? Cukrzyca jest to przewlekła choroba, w której trzustka nie produkuje wystarczającej ilości insuliny lub produkowana insulina nie jest prawidłowo wykorzystywana przez komórki ciała człowieka. Człowiek w swojej codziennej aktywności psychicznej i fizycznej pot...
ALERGOLOGIA – jest to nauka o uczuleniach, czyli nieprawidłowych reakcjach immunologicznych (obronnych) organizmu oraz reakcjach nadwrażliwości na niektóre czynniki, np. drobnoustroje, czynniki zewnętrzne, składniki pokarmowe.
Krioterapia to metoda z użyciem podtlenku azotu i służy do wymrażania (usuwania) brodawek zwykłych. Łyżeczkowanie jest to „zeskrobywanie” przy użyciu specjalnej łyżeczki zmian na skórze, określanych jako ziarniniaki naczyniowe, mięczaki zakaźne czy brodawki łojotokowe.