Radiologia - dziedzina medycyny oraz samodzielna specjalizacja lekarska zajmująca się obrazowaniem ciała człowieka, z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego.
Pracownia Rentgenowska dysponuje nowoczesnym aparatem firmy Agfa DR 400 umożliwiającym wykonanie badań przeglądowych oraz całościowych kręgosłupa i kończyn dolnych. Aparat ten zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i ogranicza wysokość dawki promieniowania do absolutnie niezbędnego minimum. Każde zdjęcie wykonane w naszej pracowni możemy wydać pacjentowi w formie elektronicznej na płycie CD.
W pracowni wykonywane są m. in.:
STITCHING - NOWE MOŻLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE W PRACOWNI RTG
OFERUJEMY PROJEKCJE CAŁEGO KRĘGOSŁUPA ORAZ CAŁYCH KOŃCZYN DOLNYCH, RTG SKALOMETRYCZNE, RTG POSTURALNE, RTG TELEMETRYCZNE
Wyposażyliśmy pracownię RTG w dodatkowy cyfrowy detektor z oprogramowaniem posiadającym funkcję skalometrii (Stitching), dzieki której możliwe jest wykonanie badania telemetrycznego RTG całych kończyn długich i całego kręgosłupa, a następnie uzyskanie obrazu diagnostycznego obejmującego razem kilka części anatomicznych połączonych w całość.
RTG SKALOMERTYCZNE stosuje się w diagnostyce schorzeń ortopedycznych. Umożliwia ono pomiary długości kości kończyn, kątowe pomiary skrzywień kręgosłupa.
RTG POSTURALNE (sylwetkowe) kończyn dolnych. Badanie cyfrowe obejmujące całą długość kończyn dolnych wraz ze stawami biodrowymi, kolanowymi oraz skokowymi jest szczególnie przydatne w diagnostyce ortopedycznej, rehabilitacyjnej lub reumatologicznej.
Pracownia RTG otwarta jest od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do godz. 19:00.
Wszystkie badania odbywają się bez wcześniejszej rejestracji w godzinach otwarcia pracowni. Informacje na temat badań można uzyskać pod nr tel.: 56 659 48 00
Należy pamiętać o skierowaniu. W myśl przepisów prawa każde badanie rtg musi być zlecone przez lekarza, dlatego również w naszej przychodni nie wykonamy badania bez skierowania od lekarza.
W celu wykonania badania RTG Pacjent musi najpierw zgłosić się ze skierowaniem i dowodem osobistym do Rejestracji Głównej Szpitala.
Diagnostyka urazów górnych i dolnych kończyn. Zabiegi ambulatoryjne:punkcja, blokada, założenie opatrunku gipsowego. USG bioderek małych dzieci,
Rehabilitacja schorzeń neurologicznych: udary mózgu, niedowłady kończyn, S.M., S.L.A., Choroba Parkinsona, bóle szyi, karku, pleców, bołe krzyża, mrowienie rąk.
Diagnozowanie schorzeń zwyrodnieniowych, zapalnych i metabolicznych stawów i kości. Remautologiczne zapalenie stawów, zapalenie powięzi,zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
Zabiegi stomatologiczne, stomatologia zachowawcza: leczenie próchnicy, leczenie kanałowe, wybielanie zębów. Protetyka: protezy, wkłady, korony, stomatologia estetyczna.
Podane ceny usług medycznych są publikowane tylko w celach informacyjnych i nie stanowią oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.
Bóle i mrowienia palców rąk mogą mieć różnorodną przyczynę. W kręgu uwagi ortopedów leżą bóle spowodowane zmianami kręgosłupa, stawu ramiennego, zmianami chorobowymi na ramieniu i przedramieniu oraz w obrębie nadgarstka i ręki.
Kompresyjne złamania kręgosłupa to najczęstsze powikłania osteoporozy. Szacuje się, że w przebiegu tej choroby na skutek utraty gęstości kości, około 21% kobiet po 50. roku życia i aż 80% kobiet po 70. roku życia doznaje złamań kręgosłupa. Większość takich złamań powstaje powoli, bez objawów...
Termin dyskopatia dotyczy nazwy przepukliny jądra miażdżystego krążka międzykręgowego kręgosłupa. Polega na uwypukleniu jądra miażdżystego, które powoduje ucisk i drażnienie korzeni rdzeniowych, rdzenia kręgowego lub innych struktur kanału kręgowego. Mechanizm drażnienia jest dwojaki. Po pier...
Przeciwwskazaniem do podania środka kontrastującego jest ciężka reakcja uczuleniowa na podany środek, powikłania po poprzednim podaniu środka kontrastującego oraz nieprawidłowe parametry funkcji nerek.
Artroskopia barku jest operacyjnym zabiegiem małoinwazyjnym, w czasie którego przy użyciu kamery artroskopowej i specjalistycznych narzędzi niskoprofilowych dokonuje się naprawy lub usunięcia uszkodzonych struktur stawu ramiennego i jego okolic.
Obecność dyskomfortu bólowego nigdy nie powinna być uznawana za coś normalnego. To samo tyczy się kręgosłupa, będącego jednym z najważniejszych elementów ciała człowieka. Właśnie dlatego ból kręgosłupa lędźwiowego, również powinien dawać powody do podjęcia stanowczych kroków. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy warto rozważyć interwencję chirurgiczną.
Operacja endoskopowa to dobra droga leczenia wielu nieprzyjemnych schorzeń kręgosłupa, jednak jak każdy zabieg – wymaga pewnego przygotowania od Pacjenta. Z tego artykułu dowiesz się o wskazaniach do zabiegu, jego przebiegu oraz o tym, jak przygotować się do endoskopowej operacji kręgosłupa.
Rehabilitacja po endoskopowej operacji kręgosłupa stanowi ważny etap poprawnego powrotu do zdrowia. Pomaga uniknąć niepotrzebnych komplikacji i uczy przestrzegania wielu dobrych nawyków. Na co należy zwrócić uwagę podczas rehabilitacji po zabiegu kręgosłupa? Ten artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie.
Współczesna biologia poznała komórki macierzyste na tyle dobrze, by móc efektywnie wykorzystywać ich wspaniałe właściwości lecznicze. Ta nowatorska metoda bardzo szybko znalazła swoje zastosowanie w medycynie regeneracyjnej – dla Pacjentów w każdym wieku. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak małoinwazyjna terapia komórkami macierzystymi sprawdza się w leczeniu kręgosłupa.
Nikt nie lubi podejmować trudnych decyzji, zwłaszcza gdy dotyczą one kwestii zdrowotnych. Właśnie dlatego moi Pacjenci często pytają mnie: „Operacja tradycyjna, czy endoskopowa? Którą wybrać, by ryzyko powikłań było najmniejsze?”. W tym artykule porównam obie metody zabiegu kręgosłupa i podpowiem, którą wybrać.
Jeżeli zastanawiasz się, kiedy przepuklina dysku powinna zostać poddana operacji, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiedz się, czym jest to schorzenie i kiedy wymaga ono interwencji neurochirurga.
Terapia osoczem bogatopłytkowym jest naprawdę skuteczna w leczeniu wielu dolegliwości bólowych kręgosłupa. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest osocze bogatopłytkowe oraz jak właściwie przygotować się do zabiegu.