Terapia osoczem bogatopłytkowym jest naprawdę skuteczna w leczeniu wielu dolegliwości bólowych kręgosłupa. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest osocze bogatopłytkowe oraz jak właściwie przygotować się do zabiegu.
Jeżeli zastanawiasz się, kiedy przepuklina dysku powinna zostać poddana operacji, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiedz się, czym jest to schorzenie i kiedy wymaga ono interwencji neurochirurga.
Nikt nie lubi podejmować trudnych decyzji, zwłaszcza gdy dotyczą one kwestii zdrowotnych. Właśnie dlatego moi Pacjenci często pytają mnie: „Operacja tradycyjna, czy endoskopowa? Którą wybrać, by ryzyko powikłań było najmniejsze?”. W tym artykule porównam obie metody zabiegu kręgosłupa i podpowiem, którą wybrać.
Rehabilitacja po endoskopowej operacji kręgosłupa stanowi ważny etap poprawnego powrotu do zdrowia. Pomaga uniknąć niepotrzebnych komplikacji i uczy przestrzegania wielu dobrych nawyków. Na co należy zwrócić uwagę podczas rehabilitacji po zabiegu kręgosłupa? Ten artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie.
Operacja endoskopowa to dobra droga leczenia wielu nieprzyjemnych schorzeń kręgosłupa, jednak jak każdy zabieg – wymaga pewnego przygotowania od Pacjenta. Z tego artykułu dowiesz się o wskazaniach do zabiegu, jego przebiegu oraz o tym, jak przygotować się do endoskopowej operacji kręgosłupa.
Obecność dyskomfortu bólowego nigdy nie powinna być uznawana za coś normalnego. To samo tyczy się kręgosłupa, będącego jednym z najważniejszych elementów ciała człowieka. Właśnie dlatego ból kręgosłupa lędźwiowego, również powinien dawać powody do podjęcia stanowczych kroków. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy warto rozważyć interwencję chirurgiczną.
To zabiegi wykonywane w przypadku złamań kompresyjnych zarówno pourazowych jak i osteoporotycznych trzonów kręgosłupa. Polegają one na wstrzyknięciu przez igłę wprowadzoną do kręgu, cementu ortopedycznego, który uwalnia pacjenta od bólu i wzmacnia złamany kręgosłup.
Mikrodiscektomia lędźwiowa to operacja polegająca na usunięciu małego fragmentu kości lub krążka międzykręgowego kręgosłupa w celu zmniejszenia ucisku na korzenie nerwowe umiejscowione w kanale kręgowym z zachowaniem jego stabilności.